Čepujeme

 

!!!!! Akce !!!!

Na každé pivo přes ulici sleva 5,- Kč - do vlastních PET lahví nebo džbánků 

....

Prazdroj 11,69° 0,47 l

35,-

Prazdroj 11,69° 0,27 l

23,-

Kozel 11° 0,47 l

25,-

Kozel 11° 0,27 l

20,-

G Excelent ležák nefiltr  0,47 l

30,-

G Excelent ležák nefiltr  0,27 l 

24,-

Petka sleva 5,- Kč na jedno pivo

Petka - džbánek 20 piv a více sleva 8,- kč na pivo

Soudek objednat týden předem - nákupní cena plus 50 Kč

 

 

 

Správné čepování piva není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Chce to zkušeného a přemýšlivého výčepního, který se snaží, aby každé pivo bylo chuťově i esteticky dokonalé! Začíná to už u sudu, který by měl stát bez pohybu alespoň 24 hodin. Pivo čepujeme na jeden zátah, čímž s ním co nejméně "hejbeme" a přitom neustále sledujeme dění ve sklenici, abychom mohli doladit případné nedostatky. Čepujeme do důkladně vymyté, ochlazené a vlhké sklenice. Nejlepší způsob čepování je tzv. "na hladinku" - tak se pivo v Česku čepuje tradičně. Další způsoby čepování také mají své příznivce. Pivo nemusíte ani ochutnat a už na stole vidíte zda je správně načepované. Pokud je kvalitní smetanová pěna a pivo "kroužkuje" nezvedají se ze dna bublinky jako z limonády, jste nejspíš u dobrého výčepního.

Všechny prohřešky proti hygieně se poznají podle pěny. Jestliže bylo sklo, do kterého jste pivo načepovali, zaprášené, poznáte to podle toho, že se ode dna zvedají bublinky tzv. řetízkuje. Dalším znakem nedostatečné hygieny je, že pěna rychle padá, tvoří se v ní trhliny a její struktura připomíná růžičky květáku. Nejčastěji to ukazuje na mastnou sklenici od rtěnky nebo jídla. Takové pivo ihned zlikvidujte, sklenici vymyjte saponátem v horké vodě a po klasickém projití sklenice Spülboyem můžete čepovat. Pokud v restauraci nečistí trubky, poznáte to snadno - prozradí to vzhled a vůně. Zákal a usedlina do piva nepatří a vůně by neměla připomínat "hadr na nádobí"  

Samozřejmostí je správná teplota piva na stole zákazníka, a to 6 - 8°C. Teplota při čepování by měla být o stupeň nižší.

Všechna videa jsou točena mobilním telefonem za plného provozu restaurace.......

 

 

 

 

 

Hladinka

Šnyt

Mlíčko

Čochtan

Vesnická čepice

Petka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gg
gg
gg
gg